Pakabinimo būdai bei taisyklės

Ko gero ne vienam teko matyti vaizdus komedijose (o gal ir realybėje), kai net du augaloti vyrukai negali pakabinti vieno didelio paveikslo. Kairėn – dešinėn, aukštyn – žemyn, o paveikslas vis tiek kabo kreivai arba krenta ant galvos. Tinkamas pakabinimas yra tokio pat svarbumo darbas kaip ir tinkamas įrėminimas, todėl svarbu ji išmanyti ir apgalvoti. Toliau supažindinsime jus supagrindiniais pakabinimo būdais:

Pakabinimo sistemos

Pakabinimo sistemos yra vis labiau populiarėjantis eksponavimo būdas. Pagrindinis sistemų privalumas – lengva dažnai keisti ekspoziciją. Pakabinimo principas labai paprastas: viršuje (dažniausiai šalia lubų) tvirtinama pakabinimo juosta, nuo jų nuleidžiami troseliai su kabliukais paveikslams pakabinti. Valdymas – lengvas ir greitas. Vis dėlto, šis būdas turi trūkumą – paveikslai ne taip dailiai priglunda prie sienos, kaip kad kabinant tradiciniu būdu. Ir matosi trosas ant kurio yra pakabintas darbas.



Tradicinis kabinimo būdas

Kabinant tradiciniu būdu galite būti visišku savo sienos šeimininku ! Šis rėminimo būdas leidžia keisti aukštį ar žaismingai iškabinti kelis paveikslus vienoje vietoje, o paveikslai būna dailiai prigludę prie sienos. Tai – ypač praktiškas ir estetiškas pakabinimo būdas. Tiems kas nerimauja dėl gręžiamų sienų, siūlome specialius, dailius pakabinimo vyrius, kurie vietos juodosioms skylėms nepalieka ir labai paprastai visa tai atliekama, daug lengviau negu jūs manėte.

Pakabinimas ir interjeras. Esminės kabinimo taisyklės

  • Paveikslo dydis dažniausiai negali viršyti baldo ar baldų grupės šalia kurios kabo dydžio (aukščio ar pločio).
  • Jei vienoje vietoje kabinate įvairių dydžių paveikslus, panašiausių dydžių nekabinkite šalia. Geriau tegu "kertasi" kampai, o šalia dėkite mažesnius "kaimynus". Taip kompozicija atrodo daug geriau ir žaismingiau.
  • Vienas didelis paveikslas ant didelės sienos - puikus atsvaros taškas jūsų interjere.
    Siauruose koridoriuose verčiau kabinti mažus kūrinukus, kuriuos apžiūrint nereikia toli atsitraukti.
  • Kabinant didelį paveikslą  stebėkite, ar kambary yra pakankamai erdvės jį visą matyti iš toli.
  • Stebėkite ar pakanka šviesos, jei ne, pasirūpinkite apšvietimu.
  • Nepalikite dviejų sienų pilnai apkabintų ir dviejų tuščių. Geri santykiai yra: viena siena su dideliu paveikslu ir trys tuščios, o viena apkabinta arba kas antra apkabinta siena. Žinoma, kiekvienas kambarys turi savo ypatumų, taip kaip kartais kiti kambario akcentai gali atstoti sienų apkrovą.